Golija

24.08.2024 12:39 Starost: 53 days

Turnir u Segedinu (19), Srbija bolja od Italije

U drugom kolu turnira u Segedinu Srbija je pobedila Italiju 7:6 (1.2, 1:1, 2:0. 3:3). To je prva pobeda srpskih 19-godišnjaka na poslednjoj pripremi pred odlazak na EP u Burgasu.

Italijani su bili bolji u prvom poluvremenu. Dva puta su imali dva gola viška ali je Gladović 1,20 do velikog odmora smanjio na 3:2. U trećem delu odbrana Srbije je delovala sigurno. Gladović je ponovo bio strelac za izjednačenje a prvu prednost je doneo Jauković. U poslednjem delu Danković, Krstić i Ilić su obezbedili veću prednost 7:3. Samo u jednom minutu Italijani su postigli tri gola ali je Srbija uspela da sačuva pobedu.

Srbija: Savić. Bodiroga, Gajić, Dončić 1, Andjelić, Gladović 2, Antić, Ilić 1, Danković 1, Jauković 1, Krstić 1, Novaković i Pantelić.