Kategorija: Domaća takmičenja

PREMIJER LIGA 3. KOLO, rezultati i tabela

KVK Radnički

Jug – Novi Beograd 11:13 (2:4, 4:3, 3:4, 2:2)

Gruž. Sudije: Matijašević, Đurašković. Igrač više. Jug 15 (4), Novi Beograd 12 (5)

Jug: Popadić, Burđelez, Đerković, Jerković, Joković 2, Pavlić 4, Mozara, Kabanas 2, Kržić, Burić 2, Herceg, Žuvela1, Jurišić, Šušić.

Novi Beograd: Glušac, Gbadamasi, Skumpakis 1, Martinović 2, Ćuk 1, Radović, Vučinić 3, Dimitrijević, Perković 1, Vlahopulos 4, Lukić 1, Krstić, Pajković, Trtović.

Velo dobra i sigurna igra Novog Beograda koji je odoleo svim napadima Juga. Zahvalujući Vlahopulosu, strelcu prva tri gola na utakmici. Beograđani su stekli prednost koju nisu ispuštali do kraja utakmice. Nekoliko puta su domaćini stigli na minus jedan, posebno je zanimljiv bio gol Burića posle jedne sumnjive odluke sudija. Šutirao je u poslednjem sekundu druge četvrtine sa pola terena i smanjio na 7:6. Ali u nastavku su Vučinić i drugovi smirenom igrom i sa kvalitetnom odbranom čuvali prednost.

Crvena zvezda – Šabac 10:9 (3:1, 3:1, 2:3, 2:4)

„25. maj MGM“. Sudije: Raković i Virijević. Igrač više: Crvena zvezda 5 (3), Šabac 7 (4).

Crvena zvezda: Mišović, Gajić, Kasum 1, Smit, Živković, Danković, Radanović, Basara 1, Vukićević, Seman 1, Šulc 5, Baničević 2, Ilić, Čikarić.

Šabac Eliksir: Gavrilović, Novaković, Kovačević, Repanović 2, Lazić 1, Krug, Barać, Pljevančič, Mačić 3, Dragović 1, Stojanović 2, Korać, Tomić, Toholj.

Prednost stečenu u prvom poluvremenu je Crvena zvezda zahvaljujući Mišoviću, Šulcu i Banićeviću uspešno sačuvala. Šabac je pretio do kraja ali su bodovi ostali na Dorćplu

Radnički – Mladost 17:12 (2:1, 2:4, 7:4, 6:3)

Radnički. Sudije:Radičević i Vuletić. Igrač više: Radnićki 12 (4), Mladost 14 (4).

Radnički: Filipović, Rašović 5, Antić, F.Janković, Gavrilović 1, Pijetlović, Drašović 2, N.Jakšić 2, Vasić 1, Vićković 2, P.Jakšić 1, Murišić 2, Todorovski, Dadvani 1.

Mladost: Marcelić, Bašić 2, Jajčinović, M.Vrlić, Biljaka, Bukić 3, Lazić, Bušić, J. Vrlić 1, Vukićević 3, Harkov 3, Sunara, Bušić.

Prvo poluvreme potpuno izjednačeno da bi u drugom poluvremenu srpski predstavnik bio raspucan toliko da je kvalitetan tim iz Zagreba sa punom mrežom otišao kući. Odlično je igrao Strahinja Rašović strelac pet golova.

Jadran M:Tel – Valis Vega 17:10 (5:3, 5:2, 3:1, 4:4)

Škver. Igrač više: Jadran M:Tel 15 (7), Valis Vega 12 (3)

Jadran M:Tel: Đurović, Holod 3, Vučurović 3, Obradović 1, Vujović, D.Radović 1, Lazić 3, Vujičić, Matijašević, Sladović, Gojković 2, V.Radović, I.Radović 2, Stupar 2.

Valis Vega: Vlahović, Čabrilo 1, Dončić, Aleksandrov 1, Krstić 1, Kojić 1, Bućan 1, Radovanlija 1, Tubić 2, Baucalo, Stanić 1, Burbiran 1, Virijević, Poznanović.

Jadran S – Primorac 15:13

Plasman: sn.rs/tthy4

Plasman posle tri kola: Novi Beograd 8, Jadran Split i Radnički 7, Jug AO i Jadran M:Tel 6, Solaris 5, Primorje EB, Primorac, Mladost , Šabac Eliksir i Crvena zvezda 3,Valis Vega bez bodova.