Golija

05.09.2024 18:24 Starost: 41 days

Kategorija: Mladje kategorije

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije bez polufinal u Burgasu

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva u Burgasu, pošto je neočekivano izgubila od Crne Gore posle peteraca ukupnim rezultatom 18:17. Srpski vaterpolisti su sjajno otvorili ovaj duel i početkom drugog perioda su vodili sa 5:1. Međutim, tim selektora Miloša Korolije tada se opustio, na poluvremenu je bilo 7:5, a u nastavku je Crna Gora stigla do potpunog preokreta. Miljan Đokanović je u poslednjim minutima regularnog dela dva puta pogađao za izjednačenje i tako je Srbiji omogućio peterce. Nažalost, isti igrač nije imao sreće prilikom izvođenja peteraca i Andrija Bjelica je dva puta uspeo da zaustavi njegov udarac. Srbija je igrala u sastavu: Dimković, Bodiroga 2, Kojić, Dončić, Anđelić , Gladović 5, Antić, Đokanović 2, Danković 1, Jauković 1, Krstić 2, Novaković 4, Savić.